“მე მხარს ვუჭერ ევროპის საბჭოს პრეზიდენტის მიერ შემოთავაზებულ 6 პუნქტიან გეგმას, ასევე მიმაჩნია, რომ საქართველოს სჭირდება ეროვნული შერიგება და საყოველთაო ამნისტია – ამნისტია პირველ რიგში სჭირდებათ ოცნების წევრებს, იმიტომ, რომ ახლა ყველაზე მეტად მათ ქვეშ არის მორყეული მიწა”.- საუბრობს საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ტვ პირველთან.
“მე მხარს ვუჭერ ევროპის საბჭოს პრეზიდენტის მიერ შემოთავაზებულ 6 პუნქტიან გეგმას, ასევე მიმაჩნია, რომ საქართველოს სჭირდება ეროვნული შერიგება და საყოველთაო ამნისტია – ამნისტია პირველ რიგში სჭირდებათ ოცნების წევრებს, იმიტომ, რომ ახლა ყველაზე მეტად მათ ქვეშ არის მორყეული მიწა.
ამის პარალელურად ივანიშვილი აწარმოებს მოლაპარაკებებს რუსებთან და რუსები თხოვენ შემდეგ პუნქტებს.
ივანიშვილის აზრით ჩანაწერებმა გამოჟონა, რუსებიც ამას ეუბნებიან ძალოვანი სტრუქტურებიდან, რომ:
“ოცნებისთვის” ყველაზე სწორი გადასვლა არის, რომ წამოვიდნენ ევროპელების 6 პუნქტიან გეგმაზე, მისცენ საშუალება ყველას ჩაერთოს პოლიტიკურ პროცესში, ერთად გადავლახოთ კოვიდის უმძიმესი მემკვიდრეობა და ყველა ერთად წავიდეთ წინ – ჩვენ არასდროს არ ვიქნებით ივანიშვილის დღევანდელ გუნდის წევრებთან ახლო მეგობრები, მაგრამ ერთ საზოგადოებაში, პარალელურ ქუჩებზე, სამეზობლოში უნდა შეგვეძლოს ცხოვრება.
ჩემს საქართველოს, ჩვენს საქართველოს, ჩვენ არავის არ დავუთმობთ მის მომავალს!”-საუბრობს სააკაშვილი.