ოზურგეთის ახალი საკრებულოს შემადგენლობა – გაიცანით თქვენს მიერ არჩეული დეპუტატები

დასრულდა ადგილობრივი თვითმმართველოვის არჩევნების პირველი ტური

პირველ ტურში მხოლოდ საკრებულოს ხელმძღვანელობის ვინაობა გახდა ცნობილი-უმრავლესობა კვლავ “ქართული ოცნების” ხელში დარჩა და თუ რამე განსაკუთრებული არ მოხდა ოზურგეთის მორიგი მოწვევის საკრებულოს დავით დარჩია და გიორგი ღურჯუმელიძე უხელმძღვანელებენ.

პროპორციულ არჩევნებში “ქართულმა ოცნებამ” 50%, “ნაციობალურმა მოძრაობამ” 25% და “გახარია საქართველოსთვის” 10 % მიიღეს.

სწორედ ეს პარტიები დააკომპლექტებენ მომავალ საკრებულოს.

რომელშიც ვერ მოხვდებიან ” ევროპული საქართველოს”, “ლეიბორისტებისა” და “პატრიოტთა ალიანსის” წარმომადგენლები.

მთავარი-თუ ვინ გახდება ოზურგეთის მერი, ამას არჩევნების მეორე ტური გადაწყვეტს.

30 ოქტომბერს ერთმანეთს ავთანდილ თალაკვაძე “ქართული ოცნება” და კოტე შარაშენიძე დამოუკიდებელი – დაუპირისპირდებიან.

საკრებულო

“ქართული ოცნება”  – 41

28 მანდატი – აქედან აქედან 18 პარტიული სიით-10 მაჟორიტარული;

1 დავით დარჩია

2 გიორგი ღურჯიმელიძე

3 ნინო ჭანიშვილი

4 ლავრენტი ბუგვავა

5 ვლადიმერ ხავთასი

6 ქეთევან ვასაძე

7 გელა ჩავლეშვილი

8 გოჩა კილაძე

9 ნათია გოლიაძე

10 ეროდი გორდელაძე

11 ლევან კილაძე

12 ხათუნა ცერცვაძე

13 გოჩა მდინარაძე

14 ალექსანდრე ღლონტი

15 მარინა ვაშალომიძე

16 ნუგზარ ურუშაძე

17 ქეთევან ხომერიკი

18 ნანა ღაჟონია

მაჟორიტარები

ნინო ნადირაშვილი ქალაქო ლაშე

დავით მდინარაძე ქალაქი ცენტრი

ნუგზარ სარჯველაძე შემოქმედი ბოხვაური

მარიკა ჩხიკვიშვილი დვაბზუ ბახვი

დავით ჭაკნელიძე შრომა ურეკი

ვახტანგ ნიჟარაძე ცხემლისხიდი ვაკიჯვარი მთისპირი

ბექა თოიძე  მაკვანეთი ლიხაური ჭანიეთი

ტარიელ აროშიძე თხინვალი კონჭკათი მერია ხვარბეთი

თამაზ ტუღუში ნატანები

პაატა კიღურაძე  ბაილეთი სილაური ჯუმათი

“ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” – 5 

10 მანდატი – აქედან 9 პარტიული სიით-ერთი მაჟორიტარული;

  1. დავით მჟავანაძე
  2.  შალვა თავდიშვილი
  3.  ირინა თუთბერიძე
  4.  თორნიკე გოგუაძე
  5. ბესო ქათამაძე (გაიმარჯვა ნასაკირალის მაჟორიტარულ ოლქში)
  6. თათია ნიკოლაიშვილი
  7. გოჩა შილაკაძე
  8. ბადრი კილაძე
  9. ხაღუნა თავდიშვილი
  10. გოჩა შარაშენიძე

“გახარია საქართველოსთვის” – 25 

3 მანდატი-სამივე პარტიული (პროპორვიული) სიით

1. პეტრე სალუქვაძე

2. ალეკო ბურჭულაძე

3. სოფიკო ქარცივაძე

დარჩენილ 4 მაჟორიტარულ ოლქში მეორე ტური გაიმართება

ქალაქი ოზურგეთი – ზვანი

გიორგი სირაძე “გახარია საქართველოსთვის”  – ლელა საჯაია “ქართული ოცნება”

გურიანთა-მელექედური-სოფელ ოზურგეთი

ნინო მახარაძე “ქართული ოცნება” – დათა მიქელაშვილი – დამოუკიდებელი

ძიმითი – ნაგომარი-ასკანა

შალვა თავდიშვილი “ნაციონალური მოძრაობა”  –   ტიტე მგელაძე “ქართული ოცნება”

ნარუჯა-ლაითური

რაინდი დუმბაძე “ნაციონალური მოძრაობა”  – გია ჩაგანავა “ქართული ოცნება”

გააზიარეთ და მოიწონეთ სტატია: