ოზურგეთელთა სამი ოქრო სამი ბრინჯაო და ერთი ვერცხლი და გუნდური მეორე ადგილი
ავტორი: გურიის მოამბე
ოზურგეთელთა სამი ოქრო სამი ბრინჯაო და ერთი ვერცხლი და გუნდური მეორე ადგილი

ისტორიულ წარმატებას მიაღწიეს ოზურგეთელმა  ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეებმა 2018 წლის საქართველოს პირველობაზე.

"ახალი თბილისის” სპორტულ კომპლექსში მდებარე ფრენბურთის დარბაზში გაშლილ ხალიჩაზე სამი დღის განმავლობაში საქართველოს პირველობის ჩემპიონ - პრიზიორები გამოვლინდნენ.

ოზურგეთმა აჭარის შემდეგ გუნდური მეორე ადგილი დაიკავა - სამი ოქრო სამი ბრინჯაო და ერთი ვერცხლი 

"გურიის მოამბე" ულოცავს ოზურგეთის საჭიდაო სკოლას ამ დიდ წარმატებას, აღსანიშნავია, რომ ყველა აღნიშნული ოზურგეთელი მოჭიდავე, ანუ შვიდივე, ავტომატურად საქართველოს ოლიმპიური ნაკრების გაფართოებულიო სიის კანდიდატები ხდებიან და უმრავლესობა მათგანს პარიზის 2020 წლის ოლიმპიადაზე ქვეყნის ღირსების დაცვის შანსი აქვთ.

განსაკუთრებით აღსანიშნავია იური ლომაძე, რომელიც თბილისურმა სპორტულმა მედიამ ჩემპიონატის აღმოჩენად აღიარა.

55 კგ; 2.ადგილი- ზურაბ მაჭარაშვილი (ოზურგეთი) - მწვრთნელი გურამ მაჭარაშვილი სპორტსკოლა "ამირანი'

60 კგ 1 ადგილი დავით ჩხარტიშვილი (ოზურგეთი) მწვრთნელები ძმები ზურაბიანები; იური სიორიძის სახელობის სპორტული კლუბი "ფალავანი"

60 კგ 3 ადგილი ირაკლი ძიმისტარიშვილი (ოზურგეთი) - მწვრთნელი ბექა ჩოფლიანი ლიხაურის სპორტული სკოლა; 

63 კგ 1 ადგილი  ლევან ქავჟარაძე (ოზურგეთი) მწვრთნელი ბექა ჩოფლიანი ლიხაურის სპორტული სკოლა; 

72 კგ 1.ადგილი  იური ლომაძე (ოზურგეთი) - მწვრთნელები ძმები ზურაბიანები; იური სიორიძის სახელობის სპორტული კლუბი "ფალავანი"

72 კგ 3. ადგილი  გ. ხუჭუა (ოზურგეთი) მწვრთნელები ძმები ზურაბიანები; იური სიორიძის სახელობის სპორტული კლუბი "ფალავანი"

97 კგ 3.ადგილი  ვალერი მურვანიძე (ოზურგეთი) - თენგიზ მუჯირი; სპორტსკოლა "ამირანი";

 

პირველი მეორე დღე

55 კგ
1. ნუგზარ წურწუმია (ხობი)
2. ზურაბ მაჭარაშვილი (ოზურგეთი)
3. კახა ირემაძე (აჭარა)
3. ბაჩანა ფუტკარაძე (აჭარა)

63 კგ
1. ლევან ქავჟარაძე (ოზურგეთი)
2. ლერი აბულაძე (აჭარა)
3. ფირუზ წულუკიძე (აჭარა)
3. ხვიჩა ჭითავა (სენაკი)

72 კგ
1. იური ლომაძე (ოზურგეთი)
2. რამაზ ზოიძე (აჭარა)
3. გ. ხუჭუა (ოზურგეთი)
3. გოგა აფრიამაშვილი (ადიგენი - ორც)

82 კგ
1. ზურაბ დათუნაშვილი (თბილისი)
2. ლაშა გობაძე (აჭარა)
3. აივენგო რიკაძე (გარდაბანი)
3. რუდოლფ ოგანეზოვი (თბილისი)

97 კგ
1. კოკა კირცხალია (თბილისი)
2. რევაზ ნადარეიშვილი (თბილისი)
3. ირაკლი ქაჯაია (წყალტუბო)
3. ვალერი მურვანიძე (ოზურგეთი)

მეორე მესამე დღე

60 კგ
1. დავით ჩხარტიშვილი (ოზურგეთი)
2. რამაზ სურმანიძე (აჭარა)
3. ირაკლი ძიმისტარაშვილი (ოზურგეთი)
3. ლაშა მარიამიძე (თბილისი)

67 კგ
1. შმაგი ბოლქვაძე (აჭარა)
2. თორნიკე ჯანგავაძე (ქუთაისი)
3. გოგა გოგიბერაშვილი (სამტრედია)
3. ჯონი ხეცურიანი (ხობი)

77 კგ
1. თორნიკე ძამაშვილი (გარდაბანი)
2. მინდია წულუკიძე (აჭარა)
3. ბაკურ გოგოლი (თბილისი)
3. გელა ბოლქვაძე (აჭარა)

87 კგ
1. რობერტ კობლიაშვილი (გარდაბანი)
2. ვარლამ კვარაცხელია (ხობი)
3. გიორგი ქაცანაშვილი (სართიჭალა)
3. გურამ ხეცურიანი (ქუთაისი)

130 კგ
1. იაკობ ქაჯაია (წყალტუბო)
2. ბექა კანდელაკი (თბილისი - ორც)
3. ლევან არაბული (მცხეთა)
3. ვასილ იმერლიშვილი (რუსთავი)


 


'.$TEXT['print'].'