გურიის რეგიონში მაჟორიტარობისთვის 14  კანდიდატი იბრძოლებს- სია

გურიის რეგიონში მაჟორიტარობისთვის 14  კანდიდატი იბრძოლებს- სია

2020 წლის 31 ოქტომბერს საქართველოში საპარლამენტო არჩევნები ტარდება.

გურიის 24-ე გაერთიანებულ მაჟორიტარულ ოლქში, ოზურგეთის,ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის ამომრჩევლები აძლევენ ხმას. გთავაზობთ მაჟორიტარების იმ სიას, რომლებიც საზოგადოებრივ-პოლიტიკურმა ჯგუფებმა და პარტიებმა შეარჩიეს.

2 ნომერი- „ბაქრაძე-უგულავა, ბოკერია- ევროპული საქართველო, მოძრაობა თავისუფლებისთვის“- ხათუნა გოგორიშვილი იყრის კენჭს.

5 ნომერი-  საარჩევნო ბლოკი“ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა- გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“- მანუჩარ კვირკველიაა წარდგენილი.

8 ნომერი- „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი- საქართველოს პატრიოტთა ალიანსის“ კანდიდატი, შოთა გოგიბერიძე იქნება.

10 ნომრი- შალვა ნათელაშვილი-საქართველოს ლეიბორისტული პარტიის“ კანდიდატი დავით მამალაძე იქნება.

19 ნომერი- „მოქალაქე პოლიტიკური გაერთიანება“ ჩვენი საქართველოს-სოლიდარობის ალიანსი კანდიდატი ნინო შეწირულ-გობრონიძეა.

24 ნომრი- „ალეკო ელისაშვილი მოქალაქეები“- კანდიდატი ოთარ ქერქაძე იქნება.

26 ნომერი- „ეკა ბესელია პ.პ. სამართლიანობისთვი“ს, ნინო ორაგველიძე იქნება.

30 ნომერი- „შეცვალე სსაქართველოს“ კანდიდატი მაკა მგალობლიშვილია.

36 ნომერი- „გირჩის“ სახელით- ვახტანგ ზენაიშვილი იბრძოლებს.

41 ნომერი- „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო“ – ვასილ ჩიგოგიძე წარადგინა.

44 ნომერი- „ლევან ჩაჩუა, გურამ ფალავანდიშვილი- ქართული იდეა“, ლაშა ხეცურიანის კანდიდატურა წარადგინა.

55 ნომერი- „ქართული მარში- ეროვნული მოძრაობა“- რამაზ ზოიძე იქნება.

56 ნომერი- „ლელო მამუკა ხაზარაძე“- გიორგი სიორიძეა კანდიდატად წარდგენილი.

61 ნომერი- საინიციატივო ჯგუფი- რევაზ გობრონიძე, ლუიზა მანქანაშვილი, შუქრი ბარამიძე, როლანდ ბანზავა, გივი ჭელიძე- გოჩა ძიმისტარიშვილის კანდიდატურას წარადგენენ.

 

 

 

 

 

გააზიარეთ და მოიწონეთ სტატია:

მსგავსი სტატიები

  • 31
    დღეს საქართველოში არჩევნების მეორე ტური 17 ოლქში იმართებადღეს, 21 ნოემბერს, საქართველოს მასშტაბით, 17 საარჩევნო ოლქში არჩევნების მეორე ტური იმართება. იმ ოლქებში, სადაც პირველ ტურშივე გამოვლინდა გამარჯვებული, ყველა “ქართული ოცნების” წარმომადგენელია. დარჩენილი 17  ოლქიდან მხოლოდ ერთში, გლდანში ლიდერობდა ოპოზიცია.   მეორე ტური იმართება   თელავი, ახმეტა, ყვარელი და ლაგოდეხი – ირაკლი ქადაგიშვილი (ქართული ოცნება); გიორგი ბოტკოველი (ნაციონალური მოძრაობა); რუსთავი და გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ნაწილი – ნინო ლაცაბიძე (ქართული ოცნება); დავით კირკიტაძე (ნაციონალური…
    Tags: ქართული, მოძრაობა